انتظار مدل مانتو مانتو شیک پیراهن ایرانی

انتظار: مدل مانتو مانتو شیک پیراهن ایرانی پاریس شماره زندگی تصویر طراحان

گت بلاگز اخبار اجتماعی برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر به «دیلی‌میل» و «گاردین» هم رسید

فیلم جنجالی برخورد مامور زن گشت ارشاد با دختر جوانی در یکی از پارک‌های تهران، نه تنها به سوژه روز خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های داخلی تبدیل شده است هست، بلکه به رسا

برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر به «دیلی‌میل» و «گاردین» هم رسید

برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر به «دیلی میل» و «گاردین» هم رسید

عبارات مهم : ایران

فیلم جنجالی برخورد مامور زن گشت ارشاد با دختر جوانی در یکی از پارک های تهران، نه تنها به سوژه روز خبرگزاری ها و روزنامه های داخلی تبدیل شده است هست، بلکه به رسانه های بین المللی هم راه پیدا کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در کنار این که سایت ها و روزنامه های ایرانی به عنوان برخورد خشن مامور گشت ارشاد با دختر جوان در پایتخت کشور عزیزمان ایران پرداختند، روزنامه ها و سایت های خارجی هم این عنوان را بازتاب دادند و منشتر شدن تصویر و فیلم، به اوضاع زنان در کشور عزیزمان ایران اشاره کردند. گاردین از این اتفاق به عنوان یک عنوان شوک برانگیز یاد کرد، سی ان ان به پربازدید شدن این ویدیو اشاره کرد و الجزیره به خشم در کشور عزیزمان ایران بر اساس این ویدیو تاکید کرد.

«دیلی میل»، گزارشی راجع به این اتفاق نوشته و با عكس و فیلم هایی از این ماجرا، به شرح برخوردها با بی حجابی و بدحجابی در کشور عزیزمان ایران پرداخته هست. این سایت با تیتر تند «یك دختر ایرانی به نحوه شرم آوری به خاطر حجاب كتک می خورد»، نوشته است: صحنه عجیب و غریبی در روز روشن در یكی از پارك های پایتخت کشور عزیزمان ایران اتفاق افتاده است كه فیلم آن به صورت پنهانی ضبط شده است و در شبكه های اجتماعی انتشار یافته هست. زنی با روسری قرمز، به وسیله یك مامور اخلاق (گشت ارشاد) مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. او كه در حال حرف زدن با ماموران پلیس بوده، از سوی یكی از زنان گشت ارشاد مورد ضرب و شتم واقع می شود، روی زمین می افتد ولی باز هم به كتك زدنش ادامه می دهند.

برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر به «دیلی‌میل» و «گاردین» هم رسید

دیلی میل البته بدون اشاره به اصل ماجرای این اتفاق و همچنین بدون اشاره به تغییرات بسیار در پوشش زنان ایرانی در دو-سه دهه اخیر، آورده است: علت این اتفاق، مغایرت پوشش این دختر جوان با قوانین کشور عزیزمان ایران مطرح شده است آیا كه رعایت حجاب كه مشمول بر پوشش موی سر هست، بعد از انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران به یك قانون تبدیل شده است هست. زنان در این كشور مجازند تنها صورتشان پوشیده نباشد و در عین حال باید لباس هایی با رنگ های تیره به تن كنند. در طول این سال ها، چنین قوانینی كمی عوض کردن پیدا كرده و زنان آزادی های بیشتری داشته اند، بعضی از آنها حتی در چند ماه گذشته با برداشتن حجاب در ملاءعام بحث هایی را راجع به این عنوان باز كرده اند با این حال همچنان ممنوعیت هایی نسبت به حضور زنان در جامعه وجود دارد. با این حال، برخورد مامور خشن با این دختر، با واكنش های زیادی در کشور عزیزمان ایران مواجه بوده است.

اما نكته جالب، كامنت هایی است كه جهت این گزارش نوشته شده است و با اظهار تعجب و تاسف نسبت به این خشونت همراه بوده هست، نكته ای كه احتمالا بر تلاش ها جهت نشان دادن وجهه ای مثبت از کشور عزیزمان ایران در افکار عمومی کشورهای دیگر تاثیرگذار باشد و به آنها تلقی های ناخوشایندی از کشور عزیزمان ایران ارائه دهد. خوانندگان این گزارش، جمله هایی نظیر این موارد را که احتمالا ناشی از اطلاع رسانی ناقص راجع به این اتفاق هست، اظهار كرده اند: متوجه نمی شوم كه آیا باید به یك نفر فقط به علت این كه روسری قرمز دارد حمله شود!، چقدر تاسف بار است كه ببینیم زنی به زن دیگری حمله ور شود، باید منتظر برخوردها نسبت به چنین اتفاقاتی بود، فمینیست های ایرانی كجا هستند؟

فیلم جنجالی برخورد مامور زن گشت ارشاد با دختر جوانی در یکی از پارک‌های تهران، نه تنها به سوژه روز خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های داخلی تبدیل شده است هست، بلکه به رسا

واژه های کلیدی: ایران | برخورد | ایرانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz